Uzmanlıklar - Bölgesel Zayıflama

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel yağlar, vücutta depolanan fazla yağın, vücudun belirli bölgelerinde belirgin şekilde toplanması ile oluşan yağlardır. Genellikle bel ve basen bölgesinde görülürler. Vücut şeklinin estetik görünümünü bozan ve sağlık sorunlarına yol açabilen bu yağ öbekleri çoğunlukla genetik faktörlerden ve beslenme şeklinden kaynaklanır. Bölgesel zayıflama için mucize diyet listeleri ya da farklı formüller bulunmasa da günümüzde kullanılan gelişmiş cihazlar ve sağlıklı beslenme alışkanlığı ile kontrol altına alınabilirler. Yazımızda, Büşra Sabur’un da kliniğinde kullandığı G5 cihazı ile bölgesel zayıflama yönteminden bahsedeceğiz.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Her bireyin vücut yapısı, beslenme alışkanlıkları ve yaşam şekli bambaşkadır. Bu faktörler bir araya gelerek vücuttaki bazı bölgelerde aşırı yağlanmaya neden olurlar. Bu yağlanmadan kurtularak dengeli bir şekilde kilo verilmesine ise “bölgesel zayıflama” denmektedir.

Bölgesel yağlanmada kuşkusuz en büyük etken genetik faktörlerdir. Yağlanma tiplerine göre vücut şekillerini elma tip vücut ve armut tip vücut olarak ikiye ayırırız. Elma tipi vücutta yağlanma yoğun olarak bel ve basen bölgesinde görülürken; armut tipi vücutta yağlanmanın yoğun olduğu bölge basenlerdir. Bel yapısı daha incedir. Bu nedenle armut tipi vücuda sahip olanlar bel bölgesinden incelmeyi; armut tipi vücuda sahip olanlar ise basen bölgesinden incelmeyi hedefleyebilirler.

Bölgesel Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

“Bölgesel zayıflama kürleri” ya da “bölgesel zayıflama diyetleri” bilinçsizce uygulanan ve kişileri yanlış yönlendiren diyetlerdir. Çünkü bölgesel zayıflamayı sağlayan tek ve özel bir kürden ya da diyet listesinden söz edilemez. Bölgesel yağlardan kurtulmanın en iyi yolu; tamamen kendi beden yapınıza ve bazal metabolizma hızınıza uygun diyeti yaparak kilo vermektir. Bölgesel kilolar çoğunlukla genetik şifrelerden ya da yanlış beslenmeden kaynaklanır. Bölgesel kiloları eriten ve yağların nerede depolanacağını belirleyen özel besinler yoktur.

Bununla birlikte kendi yaşam biçiminize ve sağlık durumunuza uygun bir diyet programı, orantılı şekilde kilo kaybetmenize ve daha fit görünmenize yardımcı olabilir. Eğer daha etkin sonuçlar istiyorsanız diyetisyen eşliğinde hazırlanan diyet listenize G5 gibi modern masaj yöntemlerini ekleyerek bölgesel yağların özel yöntemlerle parçalanmasını sağlayabilirsiniz.

G5 Masajı ile Bölgesel Zayıflama Nasıl Olur?

G5 masajı normal masaj uygulamalarından farklı olarak özel kremler ve titreşimli G5 cihazı ile uygulanan bir masajdır. Bölgesel zayıflama istenen bölgeye G5 masaj cihazına özel “Matrigen PPC” kremi sürülür. Bu krem, cildin altındaki gergin bölgeleri gevşetme ve ödem atma özelliğine sahiptir. Göbek ve basen bölgesinde biriken ödemler, şiş ve gergin görünümü nedeniyle kişinin şişman görünmesine neden olabilmektedir. G5 masajı ile bölgesel zayıflama işleminde ödem dağıtılır ve uygulama yapılan bölgenin daha ince görünmesi sağlanır. G5 cihazının deriye uyguladığı sıkıştırma, titreşim ve hareket kremin etkileri ile birleşerek bölgedeki yağların yakılmasını sağlar. Masaj sırasında kan dolaşımı hızlandığı ve kaslar gevşediği için ağrı şikâyetleri de azalır ve cilt toksinlerinden arınarak esneklik kazanır.

Bölgesel Zayıflama Egzersizleri

Bölgesel zayıflamada kullanılan bir diğer yöntem de bölgesel zayıflama egzersizleridir. Özellikle jimnastik, yoga ve pilates gibi sporlarda yapılan bazı egzersizler, yağ biriken bölgelerin çalışmasını ve yağın parçalanmasını sağlayabilir. Bu egzersizler, bölgesel etkiyi hedefleyen, evde yapılabilen, kolay egzersizlerdir. Fakat sizin için doğru egzersizi bulmak ve daha etkin sonuçlar almak için mutlaka yapacağınız egzersizleri bir uzmana danışmanızı tavsiye ederiz. Aynı zamanda bu egzersizleri yaparken kişiye özel diyet programınıza da sadık kalmanız ve vücudun ekstra yağ dapolamasına engel olmanız gerekmektedir.

Bölgesel Zayıflama Fiyatları 2020

Bölgesel yağlardan kurtulmak zor, hatta bazen imkânsız gibi görünse de doğru diyet ve egzersizle mümkündür. Basit karbonhidratlardan zengin gıdalar, paketli yiyecekler ve yağlı besinlerin vücudumuzda yağ olarak depolandığını biliyoruz. Yiyeceklerin besleyici yönünü kaybetmeden, diyetinizde dengeye yer açmak bu süreci kolaylaştırabilir. Aynı zamanda G5 masajı gibi modern yöntemler, bölgesel zayıflama sürecini düşündüğünüzden de fazla hızlandırabilmektedir. Diyetisyen Büşra Sabur’un kliniğini ziyaret ederek kişiye özel diyet hizmeti, G5 cihazı ve size özel egzersiz önerilerini bir arada bulabilirsiniz. Randevu almak için kliniğimizi arayabilir ve @dytbusrasabur Instagram hesabını takip edebilirsiniz!

Şimdi Ara!
Yol Tarifi