Uzmanlıklar - Online Diyet

Online Diyet 

Günümüzde, internet ortamında paylaşılan birçok diyet ve zayıflama programı mevcut. Fakat her bireyin metabolizma hızı, besin ihtiyacı ve günlük rutinleri çok farklı. Bu nedenle bu diyet ve öneriler her zaman, her bireyde başarılı sonuçlar vermiyor. Yine de internet üzerinden, kolayca size uygun diyete ulaşma şansınız var. Diyetisyen başlığında diyetisyenle kilo vermenin neden önemli olduğundan bahsetmiştik. Bu yazımızda ise online diyet ile dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde diyetisyeninize nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız. Tamamen kişiye özel hazırlanan diyet listesi, düzenli kilo takibi ve danışmanlık hizmetlerini kapsayan online diyet sayesinde siz de sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve diyetisyen Büşra Sabur’a tüm merak ettiklerinizi danışabilirsiniz.

Online Diyet Nedir?

Online diyet hem ülkemizde hem de dünyada giderek yaygınlaşan bir beslenme planlama yöntemidir. İş yoğunluğundan zaman bulamayan, zamandan tasarruf etmek isteyen, farklı şehirlerdeki deneyimli diyetisyenlere danışmak isteyen herkesin tercih edebileceği bir hizmettir. İnternet ortamında, e-mail ya da whatsapp üzerinden verilen diyet hizmeti sayesinde birçok danışanımız ideal kilosuna sağlıklı bir şekilde ulaşmaktadır. Online diyetin en büyük avantajı; bulunduğunuz yerden tamamen sizin yapısal özelliklerinize uygun diyet listesinin uzmanlar tarafından hazırlanmasıdır. Bilinçsizce uygulanan diyetler ve zayıflama hapları gibi yöntemler tansiyon, kalp, şeker gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Aynı zamanda sürdürülebilir olmayan, doğru uygulanmayan diyetler verilen kiloyu kısa sürede geri almanıza neden olabilir. Tam tersi durum da geçerlidir. Kilo almak isteyen kişilerin mutlaka diyetisyen kontrolünde beslenmesi ve vücuda aşırı yağ depolamaktan kaçınması gerekir. Online diyet, ideal kilosuna ulaşmak isteyenlere ihtiyacı olan uzman görüşü online ortamda sunmaktadır.

Online Diyet Paketlerinde Neler Vardır?

Peki online diyet paketleri neleri içerir? Diyetisyene neler danışabilirsiniz?

Online diyet kapsamında danışanlarımıza özel diyet listesi hazırlanır. Diyetisyen Büşra Sabur, online diyet hizmeti alan her danışanımızla özel olarak görüşür ve ideal diyet listesini hazırlar. Bu liste hazırlanırken mevcut sağlık sorunları, boyunuz, kilonuz, kullandığınız ilaçlar, yaşam biçimi ve alışkanlıklarınız detaylı olarak ele alınır. Sonuç olarak ortaya çıkan diyet listesi tamamen kişiye özeldir. Sizin bazal metabolizma hızınıza, vücudunuzun yağ miktarına ve harcadığınız günlük enerji miktarına uygundur. Online diyet sürecinde, danışan her hafta kilosunu kendi ölçer ve diyet sürecinde deneyimlediklerini diyetisyen ile paylaşır. Kilo takibi yapılırken her hafta diyet listesi yenilenir. Danışanlarımız bu süreçte tüm merak ettiklerini doğrudan diyetisten Büşra Sabur’a danışabilir.

Online Diyetin Avantajları Nelerdir?

Modern çalışma ortamının getirdiği hareketsiz yaşam biçimi nedeniyle diyetisyenlere olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Aynı zamanda daha sağlıklı olmak, dengeli kilo alabilmek ve fit bir görünüme sahip olabilmek için de diyetisyenlerin yönlendirmeleri önemlidir. Online diyet, danışmanlık hizmetini daha erişilebilir kılarak herkesin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunmaktadır.

Online diyetin avantajlarını sayacak olursak:

  • Diyetisyeninize nerede olursanız olun ulaşmanızı sağlar. Farklı şehirlerde hatta yurt dışında olsanız bile kişiye özel diyet hizmeti alabilirsiniz.
  • Zamandan tasarruf etmenizi sağlar. İdeal kilonuza ulaşmak için diyetisyeninizle sürekli diyalog hâlinde olmanız ve kontrollerinizi ihmal etmemeniz gerekir. Online diyet sayesinde haftalık kontrollerinizi online ortamda yapabilir ve diyetisyeninize aklınıza takılan her şeyi sorabilirsiniz.
  • Beslenme programı hakkında ortak karar vermek daha kolaydır. Diyet süreciniz ve diyetinizle ilgili değiştirmek istediklerinizi anında danışmak diyetinize sadık kalmanızı ve alternatifleri değerlendirmenizi kolaylaştırır.
  • Sürdürülebilirdir. Birçok danışan, düzenli olarak diyetisyene gitme imkânı bulamadığı için diyet sürecini yarıda bırakmaktadır. Online diyet özellikle zamanı olmayan kişiler için mükemmel bir diyet yöntemidir.

Online Diyet Kimler İçin Uygundur?

Online diyet kadın – erkek, çocuk – yaşlı fark etmeksizin ideal kilosuna ulaşmak ve sağlıklı beslenmek isteyen herkese uygundur.

  • İş veya okul yoğunluğu nedeniyle diyetisyen kontrollerine zaman ayıramayanlar
  • İşlerini online ortamda tamamlamayı sevenler
  • Ev hanımları ve çocuklu kadınlar
  • Yurt dışında yaşayıp Türkiye’deki diyetisyenlere danışmak isteyenler ya da farklı şehirlerdeki diyetisyenlerden hizmet almak isteyenler online diyet ile kısa zamanda ideal kilosuna ulaşabilirler.

Online Diyet Fiyatları

Diyetisyen Büşra Sabur, hem online diyet hizmeti almak isteyenlere hem de şehir dışı ve yurt dışındaki danışanlarımıza online diyet hizmeti vermektedir. Online diyet paketleri ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için kliniğimizi arayabilirsiniz. Diyetisyen Büşra Sabur’un sağlıklı yaşam ve beslenme hakkındaki önerilerini takip etmek için ise @dytbusrasabur instagram sayfasını takip etmeyi unutmayın!

Şimdi Ara!
Yol Tarifi